Vše o parfémech a vůních

Říká se, že šperk a parfém jsou tím nejlepším dárkem pro každou ženu. Muži ale vhodně vybranou vůní také nepohrdnou. Při nákupu parfému je dobré respektovat osobnost člověka, který bude parfém nosit, ale také roční období. Obecně platí, že některé parfémy se hodí víc na léto a jiné na zimní období. Parfém je na rozdíl od toaletní nebo parfémové vody velmi silný a intenzivní a jeho vůně vydrží na pokožce celý den. Parfémy se vyrábějí z vonných esenciálních olejů a aromatických látek.

Jak si vybrat správný parfém
Jedině zkoušením. Může se stát, že vám na někom voní parfém, který však při nastříkání na vaše tělo bude vonět úplně jinak. Je to proto, že každý člověk má jinak agresivní pot, jinou pokožku i stravovací a životní návyky (například kouření), které ovlivňují výslednou vůni. Při výběru parfému je tedy lepší vyzkoušet přímo na kůži, než na papírku, který poskytují v parfumerii. Myslete na to, že v letních měsících vám dobrou službu prokážou lehké květinové a citrusové vůně, s podzimem pak můžete sáhnout po těžších orientálních či dřevnatých vůních.

Jak vůni nanášet
Záleží na tom, zda chcete použít toaletku, nebo parfém. Toaletní a parfémové vody jsou lehčí a můžete je obnovovat kdykoliv během dne. Klidně si vůni stříkněte na oblečení (ne však na bílé prádlo a hedvábí) nebo celé tělo. Jestli chcete být neodolatelná, vstříkněte si vůni do vlasů – okolí ji pak bude vnímat při každém vašem pohybu hlavou. Těžší parfémy nanášejte opatrně – pokapejte si jimi oblast za ušima, zápěstí, dekolt nebo podkolenní jamky – místa, která se dobře prokrvují, a parfém se na nich pěkně rozloží.

Jak parfém funguje
Správně zvolený parfém dokáže ovlivnit psychickou pohodu a náladu člověka na celý den, můžeme se díky němu cítit příjemně a svěží. Parfém může působit i jako afrodiziakum, díky kterému budete opačnému pohlaví připadat přitažliví a sexy. Parfémy podtrhují naši osobnost a spolu s oblečením a doplňky dotvářejí celkový charakter člověka, jsou vlastně poslední tečkou v péči o sebe. Kromě módních návrhářů a oděvních značek má i mnoho celebrit svou vlastní vůni, kterou propagují, například Paris Hilton, zpěvačka Beyoncé, Fergie, Mariah Carey nebo modelky Naomi Campbell, Cindy Crafford, herečka Elizabeth Taylor a další. Po celém světě jsou trendem i takzvané unisexové vůně, které se hodí pro muže i ženy, takže je mohou používat oba partneři.

 

Text je duševním vlastnictvím Parfumery.cz, kopírování a jiné šíření je zakázáno, text je chráněn autorským zákonem !